Suradnja s Visokom tehničkom školom iz Bjelovara

Autor: Ivan Piria, 18. 4. 2016.

U sklopu projekta ''E –klinika za robotiku'' OŠ Velika Pisanica u četvrtak, 14.travnja 2016. godine održane su radionice i predavanja Visoke tehničke škole iz Bjelovara , smjer mehatronika. Našu školu su posjetili Tomislav Pavlic, mag.ing.mech., profesor na studiju mehatronike, Božidar Čordaš, profesor  Obrtničke škole iz Bjelovara . Profesori su održali predavanja i radionice  iz povijest i osnova robotike, rada s Arduino uno u programu Fritzing, rada s robotskom rukom (programiranje, nastanak, dijelovi, potenciometri),  te su pokazali primjere 3D printanih elemenata. Na predavanju i radionicama bili su učenici 8.-ih  razreda te učitelji Tomislav Bošnjak, fizika, Mario Kuštan, tehnička kultura, Ivan Piria, informatika, Ivana Gregorić, ravnateljica. Planira se i nastavak rada kroz nove dolaske profesora, posjet Visokoj tehničkoj školi u Bjelovaru, on-line učenje. Projekt ''E –klinika za robotiku'' financirala je Zaklada Adris i Općina Velika Pisanica.

Članak napisala: Ivana Gregorić