TERENSKA NASTAVA OSMIH RAZREDA U VUKOVAR

Autor: Ivan Piria, 6. 6. 2016.

Učenici OŠ Velike Pisanice su 11. i 12. svibnja 2016. išli na dvodnevnu terensku nastavu u Vukovar u organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Ministarstva branitelja.  Na terensku nastavu je išlo 21 učenika osmih razreda u pratnji razrednice Jasminke Crnković i učiteljice povijesti Maje Car. Prvog dana terenske nastave u prijepodnevnim satima smo imali dva predavanja na temu Domovinskog rata i Bitke za Vukovar, a poslije ručka smo išli u razgledanje stalnog postava Gradskog muzeja Vukovar u dvorcu Eltz i Muzeja vučedolske kulture. Drugog dana, 12. svibnja obilazili smo lokalitete važne za obranu Vukovara, te mjesta masovnih stradanja Vukovaraca nakon pada grada: Trpinjska cesta- groblje tenkova,  Kukuruzni put- put spasa iz opkoljenog Vukovara, Muzej u vukovarskoj bolnici, Spomen područje Ovčara, Memorijalno groblje i Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar.U poslijepodnevnim satima organizirana je škola mira i kviz za učenike.

Članak napisala :Maja Car