OŠ Velika Pisanica se uključila u Program mlijeka u školama

Autor: Ivan Piria, 30. 9. 2016.

Program mlijeka u školama je program Europske unije za opskrbu djece mlijekom i mliječnim proizvodima. Ovaj program uz program voća i povrća u školama dio je programa za poboljšanje dostupnosti hrane namijenjenih poboljšanju distribucije poljoprivrednih proizvoda i poboljšanju prehrambenih navika djece. Program mlijeka u školama nema samo prehrambeni, već i edukativni karakter jer doprinosi razvitku svijesti o važnosti zdrave prehrane.  OŠ Velika Pisanica je već tri godine uključena u program Shema školskog voća kojim se učenicima razredne i predmetne nastave osigurava jedanput tjedno svježe voće, a ponekad i povrće.Naša škola se uključila i u Program mlijeka u školama , a učenici razredne nastave matične i područnih škola (107 učenika) tijekom školske godine 2016./17. će jednom tjedno dobivati 2,00 dcl svježeg mlijeka . Proizvođač i distributer mlijeka je Vindija d.d.

Članak napisala: Ivana Gregorić