4. salon inovacija Bjelovar

Autor: Ivan Piria, 7. 10. 2016.

U Bjelovaru je 30. rujna 2016 održan 4. salon inovacija Bjelovar 2016. Uz inovatore Bjelovarsko-bilogorska županije, na izložbi su se predstavili inovatori pojedinci, udruge i tvrtke iz Hrvatske i inozemstva, uz izložbu održana su stručna predavanja, prezentacije inovacija i panel-rasprava čiji je cilj potaknuti kreativne i stručne pojedince, tvrtke i organizacije na inovativno stvaralaštvo u pozitivnom natjecateljskom duhu i razmjenu informacija i iskustava koji će doprinijeti ukupnom razvoju gospodarstva.38 autora izložilo je 56 inovacija, a Veliku nagradu osvojili su Perica Mihaljević i Vedran Stanić iz Virovitice za inovaciju „Lunas Spectrum“, sustav taktilnih oznaka za boje namijenjen slijepima.Osnovna škola Velika Pisanica također je sudjelovala na sajmu i u suradnji s Viskom tehničkom školom u Bjelovaru predstavila robotsku ruku koju učenici koriste na satu robotike.

Članak napisao : Tomislav Bošnjak