OŠ Velika Pisanica uključila se u projekt Croatian Makers lige

Autor: Ivan Piria, 7. 10. 2016.

Croatian Makers liga je dio projekta Croatian Makers koji je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM).Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu. Svi sudionici dobit će potrebne robote na posudbu, odnosno u trajno vlasništvo. Platforma na kojoj se odvija liga je edukacijski robot mBot (Bluetooth verzija) koja nudi vrlo jednostavan ulazak u svijet robotike, ali omogućava i naprednije korištenje. Naša škola prijavila se pod vodstvom mentora Ivana Pirije te smo odabrani u obitelj škola koje će na zanimljiv način podučavati djecu i sudjelovati na regionalnim i online natjecanjima, a 1.10.2016. godine sudjelovali smo na edukaciji mentora gdje smo preuzeli navedene mBot edukacijske robote.