Postavljeni hoteli za kukce u školskom vrtu

Autor: Ivana Haić, 8. 12. 2016.

U školskom vrtu naše škole tijekom studenog i prosinca postavljena su dva hotela za kukce u čijoj su izradi sudjelovali učenici 7.-ih i 8.-ih razreda s učiteljem Marijom Šterleom. Učenici su u 28. studenoga 2016. postavili hotele u zemlju, a 5. prosinca 2016. utiplali komade drveta, ciglu, obojili krov hotela u crveno, postavili češere i sl. Svaka cjepanica i komad drveta je izbušena kako bi se korisni kukci mogli zavlačiti tijekom zime. Sljedeći tjedan nas očekuje postavljanje slame, sijena, ovčje vune, trske u naše hotele. Navedeni projekt izrade hotela za kukce je zajednička akcija učenika predmetne nastave u sklopu filantropije. Za učenike razredne nastave organizirano je predavanje o korisnim i štetnim kukcima u voćnjaku u ponedjeljak, 5. prosinca 2016. godine. Predavanje su održali predstavnici poljoprivredne savjetodavne službe Bjelovarsko bilogorske županije.

Članak napisala: Ivana Gregorić