Donacija Instituta za razvoj i inovativnost mladih iz Zagreba

Autor: Ivana Haić, 3. 3. 2017.

Naša škola je tijekom veljače 2017. godine dobila donaciju 20 BBC micro:bit kompleta. Cilj rada s opremom  je omogućiti osnovcima znanje u STEM području (science - znanost, technology - tehnologija, engineering - inženjerstvo i mathematics - matematika ). Croatian Makers tim je predvidio da se do kraja godine svakom učeniku 6. i 7. razreda omogući rad sa micro:bitom te da svaki učenik dobije po jedan micro:bit. Za sada su uključene škole iz Croatia Makers lige. Vrijednost dobivene opreme je 2.278,56 kuna. Oprema se može koristiti na informatici, izvannanstavnim aktivnostima, matematici i sl. Zahvaljujemo se na ovoj donaciji IRIM – u iz Zagreba i  g. Nenadu Bakiću te na stalnoj podršci kroz ostale donacije (arduino, mBotovi).

Članak napisala: Ivana Gregorić