Važna obavijest za besplatnu prehranu učenika

Autor: Ivana Haić, 7. 9. 2017.

Poštovani roditelji,

Bjelovarsko bilogorska županija i ove školske godine priprema projekt Osiguranja školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva u okviru Operativnog programa za hranu i/ili osnovnu materijalnu pomoć za razdoblje 2014.-2020. OŠ Velika Pisanica uključit će se u navedeni program besplatne prehrane.

Kriterij odabira najpotrebitije djece je neki od sljedećih dokumenata:

• Potvrda Centra socijalne skrbi kao korisnika socijalne pomoći
  • Potvrda Porezne uprave o visini dohotka
  • bilo koji dokument o slabom imovinskom stanju
  • Odluka Školskog odbora koju će donijeti ŠO na prijedlog razrednika

Sukladno navedenim kriterijima molimo Vas da razrednicima predate neki od dokumenata na temelju kojeg će Vaše dijete dobiti besplatan obrok. Ukoliko imate više djece, a po navedenim kriterijima ostvarujete pravo na besplatan obrok, svakom razredniku predajte navedenu dokumentaciju (Potvrdu Centa ili Potvrdu Porezne ili bilo koji dokument o slabijem imovinskom stanju). Dokumentaciju možete predati i defektologinji Valeriji Košutić (tel: 883-114). Molimo cijenjene roditelje da dokumentaciju predaju što prije jer je škola zaprimila obavijest u četvrtak, 7.rujna 2017., a broj učenika mora predati Osnivaču u ponedjeljak, 11.rujna 2017. do 12:00. Za Osnivača i Projekt je važan broj učenika, a sva dokumentacija će se čuvati u školi i dati na uvid predstavnicima Posredničkog tijela koji će ići u kontrolu po školama i pratiti navedeni Projekt.

Nadamo se da će svi učenici koji ostvaruju pravo na besplatni obrok  imati taj obrok osiguran te da će biti dovoljno sredstava za sve učenike iz navedenih kategorija.