Obilježavanje Tjedna filantropije

Autor: Ivana Haić, 28. 9. 2017.

U srijedu, 27. rujna 2017. godine u našoj školi obilježili smo Tjedan filantropije. Učenici su zajedno s učiteljicom likovne kulture Anitom Res napravili 20-tak pernica za koje nam je materijal i pribor darovala Zaklada Zamah. Cilj filantropije je jačanje nesebičnosti, pomaganje drugima te jačanje empatije. Izrada pernica vrlo je kreativno djelovala na učenike koji su naučili nešto novo, a ujedno se dobro zabavili. Zahvaljujemo se Zakladi Zamah na priboru za izradu pernica, svesrdnoj pomoći, poticanju kreativnosti naših učenika i lijepoj suradnji kroz zadnjih nekoliko godina. Prošle školske godine zajedno smo ostvarili projekt ''Zajedno brinemo o školskom vrtu'' – izrada ribnjaka i hotela za kukce, a ove školske godine Zaklada Zamah je s 10.000,00 kn pomogla realizaciju ''Eko klupica za male čitače'' – nabave lektira, polica za knjige i izrade prostora za čitanje u našem školskom vrtu.