Predavanje o mađarskoj revoluciji

Autor: Ivana Haić, 11. 10. 2017.

U utorak, 10. listopada 2017. godine nastavu mađarskoga jezika po modelu c posjetili su predstavnici Zajednice Mađara Pisanica, njihova predsjednica Zlata Berkeš i stipendist mađarske Vlade Adam Walko. Profesor Walko je održao predavanje o mađarskoj revoluciji čiji se završetak obilježava 6. listopada. Nastavu mađarskoga jezika po modelu c pohađa 5 učenika, 3 učenika razredne nastave i 2 učenika predmetne nastave. Ovo predavanje primjer je dobre suradnje mađarske Vlade, Zajednice Mađara Pisanica i same škole. Na proljeće 2018. godine predviđene su nove aktivnosti  kojima se namjerava poboljšati suradnja, ali i raznolikost nastave.