Akcija Solidarnost na djelu 2017. uspješno završena

Autor: Ivana Haić, 16. 10. 2017.

Akcija ''Solidarnost na djelu'' započela je na upisnom prostoru OŠ Velika Pisanica 12. listopada 2017. godine u 8.00 sati. U akciji su sudjelovali učenici 8.-ih i 7.-ih razreda (31 učenik) učitelji (10 učitelja), domar, predstavnici Općine Velika Pisanica, predstavnici Crvenoga križa na prostoru naše općine. Učenici 8.-ih razreda 12.listopada nisu imali klasičnu nastavu i taj dan je sukladno Godišnjem planu i programu rada OŠ Velika Pisanica za njih dan kada provodimo građanski odgoj s temama humanosti, solidarnosti i socijalne angažiranosti. Ukupno je sakupljeno 4.480,00 kn,  te je ostatak bonova (1.520,00 kn u bonovima) vraćen. U odnosu na prošlu školsku godinu sakupljeno je za oko 235,00 kn novca više. Domar Stjepan Dinjar s 2 učenika je  školskim kombi vozilom obišao sva mjesta upisnog područja škole (Babinac, Bedenik, Velika Pisanica, Lasovac,  Nova Pisanica) te su učenici i domar sakupili namirnice koje će se koristiti u školskoj kuhinji. S prostora Ribnjačke namirnice je dovezao djelatnik Općine Sandrino Šurić. Ove godine sakupljano je  240 kg krumpira,  3 glavice kelja  i 15 kg zelja. Akcija je završila u 13.00 sati, a neke grupe su predale ostatak bonova i novca  ranije. Hrana je sakupljena do 15.00 sati. Nije bilo nikakvih problema u akciji te je sve proteklo korektno. Zahvaljujemo se svim osobama koje su donirale, volontirale i pomogle da se akcija uspješno završi.