Satovi kušanja zdrave hrane u našoj školi

Autor: Ivana Haić, 23. 2. 2018.

OŠ Velika Pisanica temeljem Odluke o odabiru škola i ostalih obrazovnih ustanova za provedbu pratećih obrazovnih mjera u okviru Školske sheme u osnovnim, srednjim školama i ostalim obrazovnim ustanovama u školskoj godini 2017./18. odabrana je kao škola u kojoj će se provoditi aktivnosti pratećih obrazovnih mjera. Naime, u našoj školi bit će organizirani satovi kušanja voća i povrća i/ili mlijeka i mliječnih proizvoda. U sklopu navedenog projekta škola će dobiti pribor (noževe ili rezače voća i povrća, tanjure/pladnjeve za serviranje, plastične čaše, papirnate ubruse) te će biti nabavljeno voće ili povrće i mliječni proizvodi za kušanje. Osim u našoj školi aktivnost kušanja voća i povrća i/ili mlijeka i mliječnih proizvoda provest će se u 96 osnovnih škola Republike Hrvatske, 20 srednjih škola i 7 učeničkih domova. Provedba aktivnosti regulirat će se potpisivanjem Sporazuma između Savjetodavne službe, tijela nadležnog za provedbu pratećih obrazovnih mjera i izabrane škole, odnosno obrazovne ustanove.

Članak napisala: Ivana Haić