Posjet učenika OŠ Velika Pisanica stomatološkoj ambulanti

Autor: Ivan Piria, 14. 3. 2018.

U ponedjeljak, 12. ožujka 2018. u 14.30h posjetili smo Stomatološku ambulantu u Velikoj Pisanici. Prvašići iz matične škole zajedno s razrednicom učiteljicom Marijanom Špajgl i učiteljicom Josipom Ivanović upoznali su se s radom stomatologa dr.stom.Siniše Hrestaka i njegove medicinske sestre Andreje Pravice. Ovim dolaskom željeli smo djeci pobliže objasniti rad stomatologa, važnost higijene zubi i zdravoj prehrani. Djeca su postavljala vrlo zanimljiva pitanja, na trenutak bili stomatolozi te isprobali neke od pribora za pregled zubi, ali i vidjeli rengenske slike zubi. U prekrasnoj radnoj atmosferi sa srdačnim stomatologom i medicinskom sestrom dogovorili smo redovni pregled zubi u narednim mjesecima kao i buduću suradnju za slijedeće generacije. Ovim posjetom obilježili smo 26.2. Hrvatski dan liječništva te se zahvaljujemo u ime Škole i djece stomatologu Siniši Hrestaku i medicinskoj sestri. Nakon toga djeca su u razredu imala radionicu na temu: Zdravi zubi te na kraju oprali svoje mliječne zubiće.

Članak napisala: Josipa Ivanović