„Plastičnim čepovima do skupih lijekova“

Autor: Nataša Saraja, 17. 4. 2018.

I naša se škola odazvala pozivu Lige protiv raka Bjelovarsko-bilogorske županije te se uključila u provedbu projekta Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske iz Čakovca.
„Plastičnim čepovima do skupih lijekova“. Cilj projekta ja da se od novca prikupljenog reciklažom sakupljenih čepova sufinancira nabava skupih lijekova za liječenje članova Udruge oboljelih od leukemije i limfoma. Sakupljamo sve vrste plastičnih čepova, od sokova, piva, deterdženata (samo plastične). Sakupljene čepove možete donijeti u prostorije OŠ Velika Pisanica, a mi ćemo ih prevesti u Bjelovar odakle će sakupljene količine biti proslijeđene u Čakovec te će biti predane otkupljivačima. Akcija nije vremenski ograničena. Za više informacija možete se obratiti učiteljici Nataši Saraja. Pozivamo sve učenike, učitelje, ali i sve mještane da se uključe u ovu akciju. Na ovaj način pomažemo potrebitima, ali se učimo i razvrstavanju otpada, jer plastični čepovi ionako najčešće završe u smeću ili prirodi.

Članak napisala: Nataša Saraja