Biciklijada učenika i učitelja

Autor: Ivana Haić, 5. 6. 2018.

U ponedjeljak, 4. lipnja 2018. godine učenici 5.ab i 6.ab razreda (ukupno 55 učenika) sa svojim učiteljima i razrednicima sudjelovali su u projektu ''Biciklom u školu'' – faza 2. Učenici su bili podijeljeni u sljedeće skupine:

1.skupina – učiteljica Ana Futać (Biciklijada)

2.skupina  - učitelj Antonio Šolaja (Biciklijada)

3.skupina – učiteljica Jasminka Crnković (Biciklijada)

4.skupina – učiteljica Maja Car (Biciklijada)

5.skupina – učitelj Ivan Piria (Biciklijada)

6.skupina (učenici bez bicikala) -  učiteljice: Silvia Hlušička i Slavka Soptija

U 8:00 sati, nakon zajedničkog fotografiranja, učenici su u pratnji učitelja krenuli  do Lovačke kuće Babinac te se do 10:00 vratili u školu na gablec. Nakon toga uputili su se do Kukavice, a potom oko 13:00 sati završili biciklijadu. Cilj terenske nastave bio je nabaviti opremu za uređenje okoliša škole  (1 stalak za bicikle i 2 klupe), educirati učenika i roditelja o ekološki prihvatljivom načinu života (bicikl) , utjecati na promjenu stava i važnost bavljenja zdravim načinom života - edukacija učenika kroz predmete i  izvannastavne aktivnosti, izraditi obavijesti na web stranici pomoću kojih škola informira lokalno stanovništvo o  projektu, izraditi prezentacije pomoću kojih informiramo o podacima i akciji te potičemo na očuvanje okoliša i uporabu bicikla, održati radionice i predavanja u kojima učenici i  učitelji mentori potiču ostale učenike i roditelje te lokano stanovništvo na potrebu bavljenja rekreacijom i čuvanjem prirode, poticati učenike na građanski odgoj i očuvanje okoliša te zdravu prehranu. Učenicima se ovakav način provođenja terenske nastave svidio, kao i druženje s učiteljima. Zahvaljujemo se Hepu d.d. što je financirao nabavu klupa i stalaka za bicikle te Ini d.d. koja je financirala nabavu perunika, stalaka za bicikle, izradu zelene učionice na otvorenom, nabavu polica za knjižnicu i nabavu lektirnih naslova. Ina d.d. također nas je financijski podržala u organizaciji Dana otvorenih vrata školskog vrta u sklopu koje smo postavili izložbu fotografija, organizirali podjelu sukulenata i zajedničko druženje. Zahvaljujemo se i Općini Velika Pisanica koja je sufinancirala navedene projekte.

Članak napisala: Ivana Haić