Realizacija projekta ''Škola je naš drugi dom'' sa Zakladom Hrvatska za djecu

Autor: Ivana Haić, 5. 6. 2019.

U sklopu projekta ''Škola je naš drugi dom'' koji je financirala Zaklada Hrvatska za djecu s iznosom od 5.000,00 kn OŠ Velika Pisanica nabavila je potrebnu opremu za hol škole u kojem će učenici provoditi svoje slobodno vrijeme prije nastave, tijekom odmora ili kada nemaju izvannastavne aktivnosti i izborne programe. Tako su od paleta koje su obojane u razne boje, a koje nam je donirala firma iz Daruvara, napravljene klupe, stolovi na kotačićima i police za časopise i stripove. Na klupe su postavljeni jastučići ispunjeni spužvom na kojima učenici sjede te raznobojni jastučići za glavu. Kupljene su društvene igre te časopisi i stripovi koji su na raspolaganju učenicima. Nabavljen je i smart tv Noa dijagonale 140 cm na kojem se prikazuju edukativni sadržaji. Kvalitetno provođenje slobodnog vremena uz edukaciju i poboljšavanje interakcije među učenicima pomaže  im u odrastanju i stjecanju prijateljstava, a ujedno i edukaciji kroz život. Odlučivanje, empatija, razvoj inteligencije, druženje, komunikacija je ono što učenici kroz projekt stječu, a što je osnova njihovog daljeg razvoja kroz život, rada u zajednici i želje da postanu bolji ljudi. Zahvaljujemo se Zakladi Hrvatska za djecu na ukazanom povjerenju i financiranju provedbe  projekta ''Škola je naš drugi dom''  za 2019. godinu.

Članak napisala: Ivana Haić