Radionice iz ekološkog vrtlarenja te zdrave prehrane i održive potrošnje

Autor: Ivana Haić, 23. 9. 2020.

U OŠ Velika Pisanica dana 23.rujna 2020. godine (srijeda) održane su dvije radionice/predavanja iz područja ekološkog vrtlarenja i zdrave prehrane i održive potrošnje. Radionice za učenike 4.razreda matične škole (18 učenika) s temom ekološkog vrtlarenja održali su predstavnici Udruge Z.M.A.G. te su učenici upoznali sjemenje i  sorte povrća/cvijeća koje su zatim posadili u visoke gredice. Učenici su posadili češnjak, bob, raštiku, neven, domaće sorte salate, naučili što je banka sjemenja, upoznali se sa sjemenjem suncokreta, radili vježbe razgibavanja, označili posađene biljke, zalili ih, pripremili zemlju  i sl. Učenici 6.ab razreda (28 učenika)  u  dvije odvojene radionice upoznali su se sa zdravom prehranom i održivom potrošnjom. Smoothije od voća i povrća učenici 6.-ih razreda pripremit će 8.listopada 2020. godine. Program Obrazovanje za održivi razvoj financiran je kroz Švicarsko-hrvatski program suradnje s Vladom RH, Općinom Velika Pisanica i Udrugom žena Velika Pisanica.

Članak napisala: Ivana Haić