Održane radionice izrade hranilica i kućica za ptice, hotela za kukce Udruge BIOM

Autor: Ivana Haić, 23. 10. 2020.

22.listopada 2020. godine za učenike 5.-ih razreda te 8.b razreda organizirane su radionice izrade kućica za ptice, hranilica za ptice i hotela za kukce. Radionice su proveli predstavnici Udruge BIOM u suradnji s Udrugom žena Velika Pisanica i školom, a u navedenom je sudjelovalo više 40-tak učenika. Svaka radionica je trajala 2 školska sata, a učenici su bili vrlo zadovoljni kao i navedeni predavači. Svaki učenik je nakraju radionice naučio mnogo o zaštiti ptica, insektima i njihovoj zaštiti te je kući odnio prospekte i predmet ( hotel za kukce, kućicu za ptice, hranilicu za ptice)  koji je izradio. Smatramo da će navedeno potaknuti učenike i našu zajednicu na zaštitu prirode te da su navedene radionice u projektu Obrazovanje za održivi razvoj u sklopu Švicarsko-hrvatskog programa suradnje sa Vladom RH i partnerima – školom, općinom i Udrugom žena Velika Pisanica uspješno provedene. Navedene radionice bit će realizirane ponovo na proljeće s drugim razredima predmetne nastave.

Članak napisala: Ivana Haić