Izrada maski kaširanjem u 7.a razredu

Autor: Ivan Piria, 18. 2. 2013.

Budući da je maskembal sve bliže, Učenici 7.a su na satu razrednog odjela  u dogovoru s razrednicom Vlatkom Franić Husić izrađivali maske tehnikom kaširanja.

TEHNIKA U SLOJEVIMA ili KAŠIRANJE

1. Prije no što počnete, papir natrgajte na trakice. Nemojte  ga rezati jer će se vidjeti mjesta preklapanja. Izradite ljepilo. Postoje različiti recepti za ljepilo. Odlučite se za ono koje vama ili radu s djecom najviše odgovara.

2. Kada ste se odlučili za ljepilo, pripremite materijale koji će vam poslužiti za modeliranje.Mnogo stvari u kućanstvu može vam poslužiti kao kalup ili nosač skulpture. Na primjer, napuhan balon, gumena loptica, oblici od stiropora, zgužvane novine, …Samo pogledajte oko sebe i sigurni smo da ćete prepoznati oblik koji će vam poslužiti u skulpturiranju.Baloni su izvrsni za izradu maski, jeftini su i ne treba ih premazivati nikakvim sredstvom protiv ljepljenja.