23.9.2013.-prvi dan jeseni

Autor: Ivan Piria, 23. 9. 2013.

Jesen je jedno od četiri godišnja doba. Na dan početka jeseni, takozvanu ravnodnevicu, koja obično počinje 23. rujna, dan i noć traju po 12 sati, pa postupno nakon tog datuma dani postaju za jednu minutu kraći od noći, a noći jednu minutu duže od danaJesen donosi berbu plodova na većini biljka trajnica kao što su jabukekruškešljivegrožđe... Isto tako na većini listopadnih stabala tijekom jeseni će otpasti svo lišće. Također tijekom jeseni životinje koje spavaju zimski san će finalizirati nakupljanje masnih naslaga i zaliha hrane koje će im omogućiti da prežive zimu.