Tradicijsko cvijeće OŠ Velika Pisanica

Autor: Klara Kolarić, Tanja Krasniqi, 11. 10. 2013.

U sklopu projekta Tradicijsko cvijeće OŠ Velika Pisanica u školskom vrtu postavljena je nova ograda. Projekt je financijski podržalo Ministarstvo poduzetništva i obrta s 10.000,00 kn, škola s 4.000,00 kn te  Općina Velika Pisanica koja je svoj doprinos dala u uklanjanju stare ograde te postavljanju nove  uz pomoć zaposlenih djelatnika na javnim radovima. Zamjena ograde je početak projekta koji je prijavila Učenička zadruga Bilogora, a nastavak se očekuje u studenom te na proljeće 2014. godine. Volonterskom inicijativom sakupljanja gomolja božura i perunika učenici žele potaknuti mještane na čuvanje tradicijskog cvijeća bilogorskog kraja, a sadnice se planiraju posaditi u studenome 2013. godine. Na proljeće očekujemo nove izdanke posađenih sorti te edukaciju kroz projektne dane i radionice. Ovim putem se zahvaljujemo Ministarstvu poduzetništva i obrta koje je financijski podržalo projekt Tradicijskog cvijeća OŠ Velika Pisanica u sklopu natječaja Poduzetnički impuls, aktivnost A4  Zadružno poduzetništvo.