ONLINE KVIZ – U MJESECU HRVATSKE KNJIGE

Autor: Ivan Piria, 20. 11. 2013.

U cilju stalnog poticanja čitanja školska knjižnica uključila se u Nacionalni kviz ,,Pročitaj tri dnevnika i pobijedi!''. U realizaciju kviza uključilo se 17 učenika od 5. do 8. razreda koji su pročitali ponuđene knjige:

-Sanja Polak: Pobuna Pauline P.

-Jeff  Kinney: Rodrick rastura

-Damir Mađarić: Kako smo od bankrota spasili mamu i tatu.

Nakon čitanja učenici su uz pomoć knjižničarke rješavali online kviz. Kao pobjednica naše škole izvučena je Nastasija Gavrić iz 5.a razreda. Učenica je pozvana da sa knjižničarkom dođe 15.11.2013.godine na završnu svečanost koja se održala na sajmu Interliber gdje je organizirano javno izvlačenje i dodjela glavne i utješnih nagrada. Za uspješno sudjelovanje u kvizu škola je nagradila učenicu knjigom Ivana Kušana – Koko u Kninu.

Članak napisala: Slavka Soptija