PROJEKT VrtimZdravi Film

Autor: Ivana Merc, 5. 11. 2014.

VrtimZdraviFilm dio je globalne Nestlé inicijative pod nazivom Nestlé Healthy Kids Global Programme  koji za cilj ima educirati učenike sedmih razreda o važnosti pravilne prehrane i  bavljenja tjelesnom aktivnošću. Na taj način naše poruke dopiru do učenika u fazi u kojoj formiraju svoje stavove i ponašanja te im pomažemo da usvoje zdrave navike koje će biti njihovih života i u kasnijoj dobi. Prva sezona projekta obuhvatila je 7 škola i 515 djece. Druga sezona projekta obuhvatila je više od 1800 učenika iz 24 škole, dok je u trećoj godini sudjelovalo 2501 učenik iz 43 škole. Projekt  ima nacionalnu pokrivenost. U četvrtoj sezoni,  2014./2015, u Projekt je uključeno 63 škole odnosno 3600 djece, iz svake županije po 3 škole (170 učenika po županiji raspoređenih u 3 škole). Iz naše županije uključene su škole, Ivanska, Veliko Trojstvo i Velika Pisanica. Realizacija projekta provodila se u razdoblju od 8. rujna do 3. studenog 2014. Održana su četiri predavanja u 7.a i 7. b razrednom odjelu. Predavanja su trajala jedan školski sat, a održana su na satu razrednika. Prije početka prvog predavanja proveden je Anketni upitnik 1. Na zadnjem edukativnom predavanju, po završetku predavanja, proveo se Anketni upitnik 2. Kroz anketne listiće učenici su provjerili svoje znanje o pravilnoj prehrani prije i nakon predavanja. Učenici su aktivirani kroz sudjelovanje u edukativnoj igri i  razgovorom na predavanjima. Učenici su bili zadovoljni projektom i na kraju za zasluženi angažman i bili nagrađeni majicom.

Projekt provela:

Učiteljica tzk Biljana Novković, prof.