OŠ Velika Pisanica osvojila Zelenu povelju Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost

Autor: Ivana Haić, 27. 11. 2017.

U HRT-ovu radijskome koncertnom studiju Zvonimir Bajsić, 24. studenoga 2017. godine održana je tradicionalna dodjela nagrada najljepšim školskim vrtovima u Republici Hrvatskoj. Ekološko-obrazovni projekt Hrvatska radiotelevizija (HRT) provodi u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te uz potporu Ministarstva poljoprivrede, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te brojnih privatnih donatora. Zlatnu povelju Hrvatske radiotelevizije za pobjednički školski vrt osvojila je Osnovna škola Milana Langa iz Bregane. Najljepši je vrtić u Republici Hrvatskoj vrtić Radost iz Jastrebarskoga. Nagradu za najljepšu učionicu na otvorenome, koju dodjeljuje Ministarstvo znanosti i obrazovanja, dobila je Osnovna škola Bartola Kašića iz Vinkovaca, a Zelenu povelju Fonda za energetsku učinkovitost osvojila je Osnovna škola Velika Pisanica iz Velike Pisanice. Nagrada Ministarstva poljoprivrede za tradicijski uzgoj otišla je u srednju školu u Ludbregu. Dodijeljena je i nagrada za najljepšu područnu školu, a ove je godine to Osnovna škola Petar Zrinski u Čabru – Područna škola Plešce. Na svečanosti je dodijeljen i niz priznanja te zahvalnice svim ovogodišnjim koji sudionicima u projektu. Pobjednici su dobili novčane nagrade u vrijednosti od 10 000 kuna, drugonagrađeni nagrade od 5 000 kuna, a trećenagrađeni nagrade od 3 000 kuna te darove privatnih donatora koji podupiru projekt.
Odluku o pobjednicima donijeli su članovi stručnoga povjerenstva: Tamara Rehak Biondić iz Hrvatskoga centra za hranu, selo i poljoprivredu – Hrvatski centar za bilje, krajobrazna arhitektica Astrid Horvat iz Ministarstva znanosti i obrazovanja, Vesna Cetin Krnjević iz Fonda za zaštitu prirode i energetsku učinkovitost te autorica projekta Najljepši školski vrtovi u Republici Hrvatskoj koji je prije 23 godine i krenuo iz emisije Hrvatskoga radija (HRT – HR) Slušaj kako zemlja diše Lidija Komes.
Osim nagrada djecu je na današnjoj svečanosti razveselio i Luka Bulić te Tamburaški orkestar Hrvatske radiotelevizije pod ravnanjem maestra Siniše Leopolda koji se pobrinuo za vedar ugođaj. Voditelji su svečanosti dodjele nagrada bili Karmela Vukov-Colić i Davor Meštrović.
Svi koji nisu mogli nazočiti svečanosti na Hrvatskoj radioteleviziji svečanu će dodjelu nagrada moći pogledati u nedjelju 3. prosinca na Četvrtome programu Hrvatske televizije (HRT – HTV 4) s početkom u 10.00. I Prvi program Hrvatskoga radija (HRT – HR 1) u svojoj će emisiji Slušaj kako zemlja diše u petak 1. prosinca s početkom u 10.03 emitirati snimku svečanosti. Urednica je emisije Roberta Bonačić. Razgovori s najmlađim vrtlarima moći će se poslušati i u radijskim emisijama Zagonetno putovanje i Čičak urednika Gorana Kušeca, koje su na rasporedu na Prvome programu Hrvatskoga radija (HRT – HR 1) u subotu 2. prosinca s početkom u 8.05 i 17.30.

Izvor: www.hrt.hr

PROJEKT DRVOKOD

DRVOKOD-PISANICA

DRVOKOD PORTAL

« Ožujak 2024 »

DOKUMENTI ŠKOLE

ŠKOLSKI UDŽBENICI

Ispis statistike od 21. 10. 2016.