Projekt Straničnik 2014. (Bookmark Project)

Autor: Ivan Piria, 18. 11. 2014.

U rujnu 2014.godine projektu Straničnik se ponovno priključila i naša škola. Voditeljica projekta, učiteljica Ivana Čer, prijavila je učenike četvrtog razreda PŠ Lasovac  koordinatoru projekta. Projekt Straničnik je međunarodni projekt koji uključuje parove škola čiji učenici ručno izrađuju straničnike koji odražavaju temu i promoviraju državu iz koje se šalju. Vezan je uz Međunarodni mjesec školskih knjižnica. Cilj projekta je razmijeniti straničnike sa partnerskom školom u svijetu, biti dio međunarodne zajednice, upoznati kulture drugih zemalja, upoznati djecu iz druge zemlje te tako proširiti vidike naših učenika, upoznati školu drugačiju od naše, promicati kulturu i običaje svoje zemlje, poticati na kreativnost u radu, razvijati ljubav prema čitanju i knjigama te poticati prijateljstvo između vršnjaka.  Učenici su u suradnji sa svojom razrednicom uspješno izradili straničnike koji su nakon izrade plastificirani. Učenici su prikupili prospekte o našoj županiji, školi i općini,izradili su čestitku  te će to zajedno sa školskim suvenirima u studenome biti poslano partnerskoj školi. Škola s kojom ćemo razmijeniti straničnike je John F. Kennedy Elementary School u predgrađu Bostona u Sjevernoj Americi.

Link partnerske škole:

Projekt razmjene straničnika je jednostavan i zabavan način dijeljenja uživanja u knjigama te stvaranje novih prijateljstava diljem cijelog svijeta. Učenici se veoma raduju straničnicima,a još su više uživali u njihovoj izradi.

Članak napisala: Ivana Čer

PROJEKT DRVOKOD

DRVOKOD-PISANICA

DRVOKOD PORTAL

« Ožujak 2024 »

DOKUMENTI ŠKOLE

ŠKOLSKI UDŽBENICI

Ispis statistike od 21. 10. 2016.