PROJEKT "ČITAM SEBI, ČITAM TEBI"

Autor: Danijela Dašek, 11. 6. 2019.

U našoj PŠ Bedenik ove smo se školske godine još više bavili čitanjem i to kroz PROJEKT: "Čitam sebi, čitam tebi". Cilj ovog projekta bio je upoznati prvašiće sa poznatim bajkama: Crvenkapicom, Trnoružicom, Pepeljugom...kao i usavršavanje tehnike  i brzine izražajnog čitanja naglas učenika 4.r. Osim bajki i priča iz Bibliobusa, čitali su se i tekstovi iz čitanke , časopisa, enciklopedija...Veliku pozornost imalo je lektirno djelo  1.r. "Hrabrica", Željke Horvat-Vukelja prema kojem smo naučili da je osim za vožnju biciklom hrabrost potrebna i za sitnice poput okretanja palačinke u zraku pa smo  u našoj učionici i mi bili Hrabrice i naučili peći palačinke i okretati ih u zraku. Učenici 1.r. izradili su i svoju prvu slikovnicu u sklopu ovog projekta. Cilj projekta u potpunosti je ostvaren, a ozračje u učionici bilo je posebno lijepo i veselo.

smileywinkyes

> Školski projekti  > PŠ Bedenik