IZVANUČIONIČKA NASTAVA U SLAVONSKI BROD

Autor: Danijela Dašek, 2. 6. 2019.

U četvrtak, 30.5.2019. učenici svih područnih škola krenuli su na izvanučioničku nastavu u Slavonski Brod. Obišli smo staru Tvrđu grada Slavonskog Broda te  čuli nešto o povijesti grada i obrani grada u Tvrđi.

U "Muzeju tambure" gledali smo film o  povijesti i nastanku tamburice i tamburaških orkestara.

Osim toga, vidjeli smo i kako se izrađuje tamburica i gitara te kupili prikladne suvenire za uspomenu. Zati smo prošetali sentrom grada i fotografirali se uz rijeku Savu i grb grada Sl. Broda te krenuli put Spomen kuće Dragutina Tadijanovića, gdje smo čuli o njegovom životu i bogatom pjesničkom stvaralaštvu.

Potom smo ručali u obližnjem restoranu te krenuli prema mjestu Ruščica, gdje smo posjetili ZOO Milčec. Ljubazni domaćini pokazali su nam životinje o kojima se brinu te kako te iste životinje hrane i timare. Predivno smo se proveli i zadovoljni se u večernjim satima vratili kući.

> Školski projekti  > PŠ Bedenik