SLAVONSKI BROD

Autor: Danijela Vukman Pavlović, 2. 6. 2019.

30.5.2019. uputili smo se na izvanučioničku nastavu u Slavonski Brod s ostalim učenicima Područnih škola i njihovim učiteljicama. Prvo smo posjetili staru Tvrđavu grada, a zatim Muzej tamburica gdje smo odgledali prezentaciju o povijesti nastanka tamburice i tamburaškog orkestra.Nakon toga smo vidjeli kako se izrađuje tamburica i koji sve materijali su za to potrebni.

Nadalje, uputili smo se prema centru grada, vidjeli spomenik I.B.Mažuranić, te posjetili Spomen kuću Dragutina Tadijanovića, hrvatskog pjesnika.Tamo smo, obilazeći prostorije, učili o njegovom životu i pjesničkom stvaralaštvu.

I na kraju, učenicima najzabavniji dio, posjetili smo ZOO MIlčec u Ruščici.Učenici su tamo mogli vidjeti i čuti o puno vrsta životinja o kojima se obitelj Milčec brine.Nakon razgleda i okrijepe krenuli smo prema svojim Područnim školama, naravno, uz druženje i pjesmu.

> Školski projekti  > PŠ Ribnjačka