Projekt stop-animacija u nastavi likovne kulture

Učenici osmih razreda su u sklopu satova likovne kulture izradili nekoliko kratkih video projekcija u tehnici stop-animacije. Princip ove tehnike je napraviti niz fotografija na kojima su prikazani pokreti u malim pomacima. Da bismo dobili dojam pokreta (animacije), fotografije se u videoprojekciju montiraju nekim računalnim programom, na primjer: Windows Movie Maker 2.6, ili nekim složenijim. Filmovima smo napravili najavnu i odjavnu špicu te smo u podlogu dodali muziku. Tehnika stop-animacije pruža mnoge kreativne načine izražavanja. Animirani filmovi mogu biti crtani, kolažni, lutkarski a mogu se koristiti i razni predmeti iz svakodnevnog života. Posebna vrsta stop-animacije je pikselacija, u njoj umjesto lutaka nastupaju ljudi.

> Stop-animacija