Obilježili smo Da škole i Info dan ''Slagalice kulture''

Autor: Ivana Haić, 1. 6. 2023.

Dana 26. svibnja 2023. godine (petak) u obilježili smo dan OŠ Velika Pisanica i Info dan ''Slagalice kulture''. Učenici i njihovi mentori pripremili su lijep i interesantan kulturni program u sklopu kojeg su nagrađeni učenici i učitelji za postignuća na raznim natjecanjima. Nakon programa počeo je Info dan ''Slagalice kulture'' u kojem su pokazane razne izvannastavne aktivnosti koje su financirane od strane Zaklade Hrvatska za djecu. Tako su se na štandovima u školskom vrtu mogli vidjeti proizvodi keramičarske sekcije koje su napravili učitelji u sklopu navedenog programa, nabavljeni instrumenti u sklopu pjevačkog zbora, lutkice u programu ginjol lutkarstva, tekstilni proizvodi u sklopu domaćinstva. Plesna skupina održala je radionicu interaktivnog plesa, pjevački zbor radionicu upoznavanja s instrumentima, ginjol lutkarstvo radionicu izrade lutkica od papira, a čitanje knjiga u prirodi u sklopu čitateljskog kluba. Zdravi i hranjivi smoothiji izrađivali su se na štandu ekipe sCOOLFOOD-a te su se besplatno dijelili svim zainteresiranima.  Sportske igre učenika predmetne nastave odvijale su se na igralištu te su učenici kroz odbojku i graničar  promicali naviku bavljenja sportom i fair playa.Na ovaj kreativan i zanimljiv način učenici i učitelji pokazali su kako učenici mogu provoditi slobodno vrijeme te sudjelovati u raznim izvannastavnim aktivnostima.

Članak napisala: Ivana Haić