Projekt ProMikro

ProMikro je projekt Ministarstva znanosti i obrazovanja, Instituta za razvoj i inovativnost mladih – IRIM-a te Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNet.

Cilj je uvođenje digitalne pismenosti u različite nastavne predmete i izvannastavne aktivnostitako da je su svim učenicima 6. razreda podijeljeni micro:bitovi za korištenje. Nastavnicima je oprema također podijeljena te su educirani kako je koristiti u nastavi.

U projektu sudjeluje 84% svih osnovnih škola u projektu, a Osnovna škola Velika Pisanica sa mentorom Ivanom Piriom i učenicima 6.razreda u projektu sudjeluju od prve godine (šk.god. 2017./2018.) prihvaćajući izazove i educirajući djecu iz godine u godinu.

Izvor/ tekst i materijali preuzeti sa web stranice : https://croatianmakers.hr/hr/promikro/

Autor: Ivan Piria

Edukacijski materijali za tehnologiju ProMikro