> Drvokod
Autor: Ivan Piria-DRVOKOD

Poštovani roditelji, učenici, učitelji i ostali posjetitelji naše web stranice. Veliko zadovoljstvo nam je predstaviti projekt Drvokod-Osnovne škole Velika Pisanica s ciljem upoznavanja biljnih vrsta u našem školskom dvorištu na vrlo zanimljiv način. Naša vizija je spoj tradicionalnog i modernog na način da posjetitelji uživo pogledaju, dodirnu i dožive biljne vrste, a zatim uz pomoć napredne tehnologije kao što su mobiteli ili tableti, očitavanjem/skeniranjem QR koda prošire svoje znanje te tako na moderan i inovativan način pročitaju i upoznaju određene vrste. Naša zamisao je paralelno s razvojem projekta snimiti audio – vizualni vodič za svaku vrstu kako bismo upotpunili sadržaje na web stranici, a posjetiteljima omogućili upoznavanje okoline u kojoj se nalaze

Nositelji projekta za Osnovnu školu Velika Pisanica:

Ivan Piria, učitelj informatike

Josipa Ivanović,profesor biologije i kemije

Stranica Drvokoda Osnovne škole Velika Pisanica: https://pisanica.drvokod.eu/

Autor: Ivan Piria

INFORMACIJE O PROJEKTU

Kroz realizaciju terenske nastave na području u blizini škole gdje se nalaze svi primjerci drveća, učenici će upoznavati i imenovati vrste i zahvaljujući tome, primjereno uzrastu, upoznati jezik prirodoslovlja (znanstveno nazivlje biljnih vrsta).Determinacija pojedinih vrsta drveća doprinijeti će razumijevanju nekih od koncepata općega znanja o prirodi i okolišu.Demonstracija i objašnjavanje znanstvenog nazivlja, elektronički način obilježavanja svakog drveta te uređivanje web stranice na kojoj će se nalaziti svi podatci vezani za određenu vrstu.Razvijati interes prema praktičnom radu putem korištenja i primjena suvremenih tehnologija.
Stjecati i proširivati znanja o biljnom svijetu.Osposobiti učenike za buduće zanimanje ili hobi.Razvijanje ekološke svijesti i održivog razvoja.Ostvariti zajedništvo škole i lokalne zajednice kroz edukativne i radne akcije.Uključiti i izvještavati javnost o rezultatima provedenih aktivnosti i projekta.
Ciljevi:
• Promicanje ekoloških vrijednosti i održivog razvoja kroz primjenu informacijsko-komunikacijskih vještina korištenjem suvremenih tehnologija
• Prepoznavanje i imenovanje drveća u neposrednoj blizini škole i obilježavanje na elektronički način.
• Razvijanje istraživačkog odnosa prema okolišu i dokumentiranje zapažanja putem korištenja web stranica (izraditi web stranicu koristeći besplatne i jednostavne web alate, obraditi slike te ostale multimedijske datoteke za prikaz na mrežnom mjestu)
• Korištenje izvora informacija dostupnih uz pomoć računalnih mreža, procjena kvalitete sadržaja i kredibiliteta računalnih stranica u svrhu vlastitog istraživanja, učenja i rješavanja problema (GOO)
• Samostalno korištenje računala pri pisanju i obradi tekstova, izradi tablica, te izradi i izlaganju prezentacija
• Razvijanje kreativnosti i rukovanja s alatima za oblikovanje informacija i prezentaciju školskih aktivnosti u javnosti.
• Razvijanje ljubavi prema prirodi, zavičaju i kulturnoj baštini

Autor: Ivan Piria

DRVOKOD