Dan kruha i Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Viktor Breškić, 15. 10. 2023.

Dan kruha i Dan  zahvalnosti za plodove zemlje održavaju se svake godine tijekom listopada.

U OŠ Velika Pisanica 13.listopada 2023. učenici i učitelji od 1. do 4. razreda obilježili su te važne dane kratkim programom. Recitacijom o kruhu i pekaru, kratkim igrokazom te pjesmom o mlinu,  koji su izveli članovi malog zbora,  skrenuli smo pažnju na važnost blagovanja kruha i načina na koji taj proizvod svakodnevno dolazi na naše stolove.

Programu je prisustvovao i župnik župe Presvetog Srca Isusova u Velikoj Pisanici, vlč. Saša Šargač koji je blagoslovio kruh, kiflice, makovnjače, orehnjače i svu ostalu hranu koju su pripremile mame i bake naših učenika.

Nakon blagoslova, svi zajedno smo se počastili ukusnim pekarskim proizvodima.