Obilježavanje Dana sjećanja

Autor: Ivana Haić, 17. 11. 2023.

Učenici OŠ Velika Pisanica zajedno sa svojim učiteljima  obilježili su  Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Osim kroz obilježavanje u nastavi i na satovima razrednika, dana 17. studenoga 2023. godine izašli smo iz svojih učionica u prijepodnevnim satima. Tako su se učenici razredne nastave matične škole u pratnji učitelja i ravnateljice okupili pred zgradom Općine Velika Pisanica i odali  počast i pijetet stradalima paljenjem lampaša pokraj spomenika stradalim braniteljima u Velikoj Pisanici. Svaki učenik razredne nastave matične škole zapalio je jedan lampion. U podnožju lampiona piše ''Zapamtite Vukovar'', a  lampion ima prikazana oštećenja koja su i na vodotornju.

Paljenju lampiona pridružili su se predstavnici Općine Velika Pisanica i Udruge dragovoljaca i veterana  Domovinskog rata  Velika Pisanica.

Članak napisala: Ivana Haić, ravnateljica