Projekt "Tjedan Božje Riječi"

Autor: Marina Lončarević, 24. 1. 2024.

U tjednu između 15. i 19. siječnja, učenici predmetne nastave su na satu Vjeronauka proveli projekt Tjedan Božje riječi kako bi obilježili Nedjelju Božje Riječi koja se slavi svake III. Nedjelje u crkvenoj godini. Učenicima je na satu predstavljen projekt u sklopu kojeg su imali priliku naučiti kako čitati, odnosno meditirat nad Božjom Riječi. U svakom razredom su odrađene dvije meditacije. Za vrijeme meditiranja učenici su pažljivo slušali, provodili vrijeme u tišini te na kraju svake napisali svoje promišljanje, osvrt i molitvu na prethodno poslušane biblijske tekstove.

Drugi dio sata, učenice su pisali, crtali, bojali, rezali i izrađivali panoe na temu Božje Riječi.

Marina Lončarević, vjeroučiteljica