USPJEŠNA I KVALITETNA EDUKACIJA

Autor: Marina Uher, 22. 2. 2024.

Razrednici šestih razreda Ivan Piria i Silvia Hlušička te stručne suradnice Senada Piria i Marina Uher sudjelovale su 19. i 20. veljače u OŠ Dežanovac na edukaciji za provoditelje preventivnog programa Lions quest – vještine za adolescenciju (Lions quest – Skills for adolescence). Program je to koji se nalazi među šest najuspješnijih znanstveno evaluiranih programa socijalno-emocionalnog učenja u svijetu, a namijenjen je učenicima od 10 do 14 godina. Implementacija programa provodi se u suradnji i uz podršku Ureda ujedinjenih naroda za prevenciju droge i kriminaliteta (UNODC).Program je usklađen s akcijskim planovima i strategijama, koji se odnose na preventivni rad na zaštiti od nasilja, sprečavanju diskriminacije i ovisnosti, te s međupredmetnim temama u domenama Zdravlje, Građanski odgoj, Održivi razvoj i Osobni i socijalni razvoj. U dvodnevnoj edukaciji u trajanju od ukupno 16 sati kroz različite metode i tehnike rada vodile su nas nacionalne trenerice, socijalne pedagoginje Karolina Burek Bilokapić i Iva Ramljak koje su nas ujedno i napunile pozitivnom energijom.

Stručna suradnica pedagoginja:

Marina Uher, prof.