DAN BROJA PI

Autor: Vlatka Franić Husić, 14. 3. 2024.

Dana 14.3. obilježili smo Dan broja π prigodnim natjecanjem u pamćenju decimala toga broja. Natjecanje je organizirala učiteljica matematike Vlatka Franić Husić uz pomoć učiteljica Senade Piria i Biljane Novković te učitelja Ivana Pirije i našeg domara Željka Kranželića. U natjecanju je sudjelovalo 16 učenika od petog do osmog razreda.

Pet najuspješnijih učenika primilo je zahvalnice, a prvih troje i poklon pakete koje je pripremila ravnateljica škole Ivana Haić. Najbolji rezultat je ostvario učenik 6.b razreda Leon Todeskini koji je naučio 170 decimala i tako osvojio prvo mjesto. Sa zapamćenih 145 decimala drugo mjesto je osvojila Ines Radelić, učenica 8.b razreda, a treće Paula Cvetko, učenica 7.a razreda sa 101 naučenom decimalom.

Pohvaljujemo i sve ostale natjecatelje i natjecateljice:

UČENIK/CA

RAZRED