Autor: Ivan Piria, 17. 2. 2023.

15.2.2023. godine održano je 3. fizičko kolo CM lige u IV. Osnovnoj školi u  Bjelovaru, natjecanje u edukacijskoj robotici i programiranju s micro:Maqueen Plus robotima i kamerama za umjetnu inteligenciju. Tema Lige za ovu školsku godinu je morski svijet, a u ovom kolu robot pliva s različitim morskim životinjama te roni sve do morskog dna gdje pronalazi kartu s blagom. Naši učenici koji pohađaju Izvannastavnu aktivnost Robotike  Marko Siladić, Mario Kolarić, Leon Todeskini i Antonio Milković uspješno su riješili zadatak i  isprogramirali robota da samostalno prati liniju, koristi RGB diode, reproducira melodiju, koristi ultrazvučni senzor i kameru za umjetnu inteligenciju (prepoznavanje oblika) te su osvojili 2. mjesto u svojoj kategoriji od 9 škola.

> Informatika