Autor: Ivan Piria, 27. 2. 2023.

Učenici naše škole sudjelovali su na zimskoj školi robotike koju je pripremio i održao učitelj informatike Ivan Piria. Učenici su usvojili osnovne vještine iz područja STEM-a kodirajući i igrajući se. U  kompletu LEGO® MINDSTORMS s gotovo 1000 dijelova mogli su složiti 5 jedinstvenih, motoriziranih robota i vozila s pomoću aplikacije za model LEGO MINDSTORMS Robot Inventor. Mi smo se odlučili za TRICKYJA I BLASTA koje smo oživjeli, jednog po jednog, u sustavu kodiranja funkcijom povlačenja i ispuštanja temeljenom na programu Scratch te uživali u zabavnim aktivnostima i izazovnim misijama. Ovom prilikom zahvaljujem svim učenicima koji su odvojili svoje slobodno vrijeme za sudjelovanje. Vidimo se na Proljetnoj školi informatike s novom tehnologijom.

> Informatika