Dani hrane i zahvala za plodove bogate jeseni!!!

Autor: Mirela Mrzlečki, 9. 11. 2016.

Kako svake tako i ove jeseni obilježili smo dane hrane i zahvalnosti za plodove bogate i sočne jeseni.Ove smo godine zajedno sa PŠ Bedenik posjetili OPG "Na malenom brijegu" u Ribnjačkoj gdje smo se upoznali s pravljenjem domaće štrudle od jabuka ,s izradbom domaćeg kruha pečenog u krušnoj peći, s jesenskim plodovima i proizvodima od njih, s mitskim divovima "Vedima" te životom i njegom konja.Učenici su sudjelovali u miješenju tijesta kako za kruh tako i za štrudlu. Gulili su i ribali jabuke, nadjevali štrudle i frkali tijesto.

Ovaj dan proveden na "Malenom brijegu" bio nam je izuzetno koristan i zanimljiv.Učenike je domaćin i vlasnik upoznao i s različitim sortama jabuka te gotovim proizvodima dobivenim od jabuka.U vinskom podrumu domaćin nas je upoznao s legendom o mitskim bićima " Vedima". U štaglju smo zbog lagane kišice odigrali nekoliko zanimljivih timskih natjecateljskih igara koje su se bazirale na balama slame i sijena. Bili smo oduševljeni.Domaćin nas je upoznao i s konjima koje posjeduje u svojoj ergeli,objasnio kako se čiste kopita,kako se stavlja sedlo,kako se jaše.Na kraju druženja počastili smo se ručkom od domaćih proizvoda te štrudlom i kruhom koje smo sami pripremali.U toku ručka domaćin obučen u odijelu vojnika graničara ispričao nam je ponešto o događajima iz tog doba! Dan je bio ispunjen i bilo nam je jako korisno i lijepo! Idućeg radnog dana proizvode od brašna izložili smo i u našem razredu ! Jesen nas dariva s mnogočime i na tome joj trebamo biti zahvalni!

Priloženi dokumenti:
ribn.jpg (93.62 KB)

Učenici područne škole Babinac rade i uče u četverorazrednoj kombinaciji.
Super se snalaze i vrlo su aktivni.Rado sudjeluju u svim događanjima škole
zajedno sa svojim roditeljima.
Evo kako je to izgledalo tijekom božićne radionice...
Malo se vraćamo u prošlost,ali nećete nam zamjeriti!!
Uradci su ispali jako dobri!!
Uskoro i fotka s maškara,a i uskršnje radionice koja nam se bliži.
Pozdrav!!

> Školski projekti  > PŠ Babinac