Lutkarska predstava "Snjeguljica i Ružica"

Autor: Mirela Mrzlečki, 10. 3. 2015.

U ponedjeljak 09.03.2015. učenici PŠ Babinac posjetili su PŠ Bedenik gdje je održana lutkarska predstava "Snjeguljica i RUžica".Predstavu je izvelo "Malo putujuće lutkarsko kazalište" koje djeluje u sklopu Udruge "Val" iz Rijeke.Predstavu su izveli animatorica i pripovjedač.Učenici PŠ Babinac bili su oduševljeni te su ih na kraju nagradili bogatim pljeskom.

Predstava je temeljena na tipu Waldorfske pedagogije koja na dijete gleda kao na cjelovito biće,fizičko,duševno i duhovno te se kroz sadržaje koji su primjereni dobi kod djece razvijaju osjećaji volje i vlastitog mišljenja.

Predstava je trajala cca 30 minuta.Lutke za predstavu ručno su izrađene bez naznačenih očiju,usta i nosa.Razlog tome krije se u principu kako bi svako dijete samo u svojoj glavi stvorilo osjećaje koje u datom trenutku pripadaju lutki.Predstava je bila obogaćena muzikom (lira i frula).

Ovakvim tipom predstave obogaćuje se emocionalno-duhovni život svakog djeteta.

Priloženi dokumenti:
P1030197.JPG (318.32 KB)

Učenici područne škole Babinac rade i uče u četverorazrednoj kombinaciji.
Super se snalaze i vrlo su aktivni.Rado sudjeluju u svim događanjima škole
zajedno sa svojim roditeljima.
Evo kako je to izgledalo tijekom božićne radionice...
Malo se vraćamo u prošlost,ali nećete nam zamjeriti!!
Uradci su ispali jako dobri!!
Uskoro i fotka s maškara,a i uskršnje radionice koja nam se bliži.
Pozdrav!!

> Školski projekti  > PŠ Babinac