STRUČNO PREDAVANJE SOCIJALNOG PEDAGOGA

Autor: Danijela Dašek, 2. 9. 2015.

29.4.2015.  u PŠ Bedenik 3. roditeljskom sastanku prisutvovala je naša stručna suradnica, socijalni pedagog MARICA ŠABIĆ koja je pod prvom točkom dnevnog reda održala predavanje  KAKO MOTIVIRATI DIJETE NA UČENJE .?

Tako su roditelji čuli da djetetu treba objasniti da ono uči za sebe, a ne za materijalne nagrade...Roditelj treba voditi brigu ....pitati dijete kako je bilo u školi, ali nikako umjesto djeteta pisati zadaću ili mu spremati knjige u torbu.Savjeti stručnjaka su da na kraju 1. r. dijete samo mora voditi brigu o svojoj zadaći, samo staviti po rasporedu knjige u torbu...kako dijete ne bi postalo ovisno o roditelju.

Pedgogica je savjetovala i kako da dijete ojačamo da se samo brine o sebi. Roditelji su pažljivo pratili predavanje, komentirali i postavili nekoliko pitanja stručnoj suradnici.Tema im se jako svidjela. Zahvaljujemo se našoj stručnoj suradnici na posjetu.

> Školski projekti  > PŠ Bedenik