Svjetski dan hrane 2020.godine

Autor: Danijela Dašek, 20. 10. 2020.

Svjetski dan hrane 3.i 4. razred obilježio je 15. listopada. Učenici su od kuće donijeli gotova peciva, kiflice, kolače...a na satu HJ, PID, SR čitali smo i  pisali poznate izreke o kruhu: Tko tebe kamenom, ti njega kruhom, Ići trbuhom za kruhom..., i saznali  korak po korak, put od polja do stola ( ratar sije pšenicu , koja će narasti, zatim je žanje, odvozi u mlin gdje se pšenica melje u brašno, brašno se pakira u vreće i odvozi u trgovine, pekari  kupe brašno te od njega mijese kruh i razna peciva i ostale pekarske proizvode ( burek, pizu...). Osim toga , ponovili smo vrste brašna i vrste kruha ( crno brašno, bijelo, kukuruzno, integralno...).Na kraju dana smo se naravno počastili finim maminim i bakinim kiflicama i kolačima. Ponovili smo da je važno pravilno se odnositi prema hrani, pojesti , ne bacati hranu, jer u svijetu ima siromašne i gladne djece , kojoj je hrana prijeko potrebna da bi preživjeli.

Opisivali smo postupak izrade kruha...brašno + sol+ germa+ voda...u učionici je vladalo veselo ozračje.

Učenici 3.i 4.r. i učiteljica Danijela.

> Školski projekti  > PŠ Bedenik