MAJČIN DAN

Autor: Sanela Gerić, 10. 5. 2015.

Majčin dan je blagdan u čast majki i majčinstva koji se u većini zemalja obilježava svake godine druge nedjelje u svibnju. Majčin dan ima svoje korijene u engleskom i američkom pokretu žena. Amerikanka Ann Maria Reeves Jarvis godine 1865. organizirala je Mothers Day Meetings gdje su majke mogle razmjenjivati ideje o aktualnim pitanjima.

Učenicima su pročitane neke izreke o majkama izdvajam samo neke:

"Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek", nepoznati autor.

"Najbolje mjesto za plakanje je uvijek na majčinom ramenu", Jodi Picoult.

"Dom ne čine bogatstvo ili prostranstvo, ljepota ili udobnost. Sve ovisi o majci", G.W.E. Russell.

Povodom tog dana učenici od 1.- 4. razreda PŠ Lasovac izradili su prigodnu čestitku u obliku cvijeta, izrađenu od recikliranog materijala za svoje majke. Čestitka je imala prigodnu poruku koju su učenici sami osmislili.

> Školski projekti  > PŠ Lasovac