˝Vatru gasi, brata spasi!˝

Autor: Ivana Čer Dvornik, 7. 5. 2015.

Dan sv. Florijana, ujedno i dan hrvatskih vatrogasaca, obilježava se 4. svibnja. Tim su povodom učenici PŠ Lasovac 7. svibnja 2015. godine posjetili vatrogasno spremište DVD-a Lasovac. Učenici su od članova DVD-a saznali da je vatrogasna djelatnost sudjelovanje u provedbi preventivnih mjera zaštite od požara i eksplozija, gašenje požara, spaša­vanje ljudi i imovine ugroženih požarom i eksplozijom, pružanje tehničke pomoći u nezgodama i opasnim situacijama te obavlja­nje drugih poslova u nesrećama. DVD Lasovac dobrovoljno je vatrogasno društvo Vatrogasne zajednice Šandrovac te broji 35 članova. Učenici su vidjeli radnu opremu i cisternu koja sudjeluje u intervencijama,čuli vatrogasnu sirenu te  se okušali u puhanju u vatrogasnu trubu, koja je u njihovom selu u prošlosti obavještavala vatrogasce o požaru. Neki učenici naše škole članovi su ovog DVD-a, a neki će možda to i postati nakon današnjeg dana.

h

> Školski projekti  > PŠ Lasovac