SVJETSKI DAN HRANE

Autor: Anita Farkaš, 16. 10. 2015.

Ove školske godine učiteljice i učenici od 1.-4. razreda PŠ Lasovac u sklopu školskog projekta „Hrana našeg zavičaja“ organizirali su posvetu hrane , prigodan program i humanitarnu prodaju kolača.

Različitim svečanostima i manifestacijama uz blagoslov, molitvu i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni. U PŠ Lasovac obilježavanje Dana kruha i Dana zahvalnosti za plodove zemlje nastavlja se već tradicionalno u mjesecu listopadu.

U petak, 16. listopada 2015.učenici PŠ Lasovac sa svojim učiteljicama i župnikom povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje organizirali su prigodan program i humanitarnu prodaju kolača. Vesela djeca su sa svojim učiteljicama priredila bogat program prožet pjesmama i recitacijama koji se je održao u mjesnoj crkvi Sv.Petra i Pavla.Nakon prigodnog programa župnik je održao misu nakon koje su mještani posluženi sa kolačima te je održana prigodna humanitarna prodaja kolača . Svi radovi vrijednih mama dobili su blagoslov župnika.

Sav novac prikupljen od prodaje koristiti će se za uveseljavanje učenika PŠ Lasovac.

Ovom prilikom zahvaljujemo se našim velikodušnim mještanima koji su prepoznali naš rad i podržali nas u našoj akciji.

Priloženi dokumenti:
kolaz_2.jpg (95.91 KB)