Očev dan u PŠ Lasovac

Autor: Danijela Vukman Pavlović, 20. 3. 2021.

Očev dan, dan je u čast očeva i utjecaj očeva u društvu. U Hrvatskoj se taj dan slavi u ožujku. Očev dan, učenici u PŠ Lasovac, obilježili su 19. ožujka. Svaki razred je sa svojom učiteljicom čitao prigodne tekstove i pjesme posvećene očevima. Učenici su pisali i sastavke o svojim očevima i odnosu prema njima. A da bi taj dan očevima ostao u sjećanju, učiteljice su, svakog učenika i učenicu, slikale sa šeširom i brkovima da bi ih približile izgledu muškarca (kod nekih je bilo velike sličnosti s njihovim očevima!). Fotografije su učiteljice dale izraditi, a učenici su ih umetnuli u okvire, koje su sami izradili, ukrasili i napisali prigodnu poruku za tatu. Okvire s fotografijama, učenici će pokloniti svojim očevima kao uspomenu na današnji dan, Dan očeva.

> Školski projekti  > PŠ Lasovac