Edukacija učenika PŠ Lasovac u području civilne zaštite

Autor: Ivana Čer Dvornik, 15. 11. 2022.

15. studenog 2022. godine učenici od 1. do 4. razreda PŠ Lasovac sudjelovali su na edukaciji ravnateljstva civilne zaštite u sklopu programa upoznavanja djece predškolske i školske dobi sa osnovnim načinima ponašanja u slučaju elementarnih nepogoda ili požara. Članovi službe civilne zaštite iz Bjelovara, učenicima su prikazali prezentaciju u kojoj su predstavili rad službe sustava civilne zaštite (vatrogasaca, policije, hitne medicinske pomoći i gorske službe spašavanja). Učenike su upoznali s ponašanjem u izvanrednim i opasnim situacijama te ih podsjetili na korištenje broja 112 u potrebi za određenom vrstom pomoći neke od navedenih službi. Članovi DVD-a Velika Pisanica učenicima su u školskom dvorištu pokazali vatrogasna vozila i vatrogasnu opremu koju koriste u slučaju požara. Učenici su vrlo aktivno sudjelovali u razgovoru i zainteresirano promatrali prikazana vozila.

> Školski projekti  > PŠ Lasovac