> O školi  > Knjižnica

Večer u knjižnici

Autor: Ivan Piria, 27. 10. 2017.

23.10.2017.učenici 3. i 4. razreda i njihovi učitelji Marija Dent i Leonardo Gradečak proveli su dva školska sata u školskoj knjižnici  družeći se međusobno i s hrvatskom   narodnom  bajkom ,,Zlatna jabuka“ koju im je pročitala knjižničarka Slavka Soptija.Prije čitanja  bajke učenicima su objašnjene riječi za koje se pretpostavilo da ih učenici  neće razumjeti.  Poslije čitanja uslijedio je  razgovor o pročitanom tekstu, likovima, mjestu i vremenu radnje te nastanku i osobinama narodne književnosti. Nakon    interpretacije tekst smo podijelili u deset slika koje su učenici ilustrirali te od najboljih  ilustracija izradili plakat koji će postaviti u školski hol. Vrijeme je brzo prošlo i radujemo se nekom novom druženju koje će kao i ovo potaknuti učenike na čitanje i druženje s knjigama.

Priredila knjižničarka, Slavka Soptija

> O školi  > Knjižnica